Badminton şampiyonu Özel Nadide Okulları

0

Kocaeli Okullar arası Badminton müsabakaları hafta sonu Türk Pirelli Ortaokulu Spor Salonunda oynanırken kızlarda Özel Nadide Okulu şampiyon oldu.
Müsabakalara 10 kız 9 erkek takımı olmak üzere 19 okul takımı katılım gösterdi. Özel Nadide Ortaokulu Badminton Kız takımı Meryem Gökbayrak, Feyza Ceyhan, Aysıla Kan, Nezaket Naz Akçay ve Zümra Aydın’ dan oluşan takım ile mücadele ettiler.
SON ŞAMPİYON ÖZEL NADİDE ÜNAVINI BU YIL DA KORUDU
2018-2019 yılında şampiyon olan Özel Nadide O.O bu yıl da ünvanını koruyarak turnuvayı şampiyon olarak tamamladı.
A Grubu Özel Nadide Ortaokulu, Derince Sırrı Paşa Ortaokulu, Kartepe Pakmaya Muzaffer İncekara Ortaokulu Kartepe Karatepe Ortaokulu, ,B Grubu Körfez Yarımca Ortaokulu, Özel Darıca Bilgifen Ortaokulu, Körfez Halide Edip Adıvar Ortaokulu, C Grubu İzmit 29 Ekim Ortaokulu, Özel Güneş Ortaokulu, Kartepe Hasan Paşa Ortaokulu takımlarından oluştu. A grubu müsabakalarında Özel Nadide O.O 5-0 lık skorlara gruptan lider çıktı. Sırrı Paşa O.O. A grubunda ikinci olarak bir üst tura çıktı. B grubunda Yarımca O.O ile Bilgi Fen O.O, C grubunda ise Özel Güneş O.O. ile Hasan Paşa O.O. çeyrek finale çıkmıştır.
Yarı finalde Özel Güneş 0kulu ile karşılan Özel Nadide O.O. bu maçı 5-0 alarak adını finale taşıdı. Diğer bir yarı final mücadelesinde Sırrıpaşa O.O ile Yarımca O.O karşılaştı. Kazanan Yarımca O.O oldu.


FİNAL MÜSABAKASI NEFES KESTİ
Final mücadelesinde Yarımca O.O ile Özel Nadide O.O karşılaştı. Karşılıklı setlerin alındığı mücadele 3-2 Özel Nadide O.O.’ nun galibiyeti ile tamamlandı. Müsabakadan sonra öğrenciler birbirlerini tebrik ederek turnuvaya veda ettiler.
NADİDE OKULU TÜRKİYE ŞAMPİYONASI
Kocaeli şampiyonu olan Özel Nadide O.O Kız Badminton takımı Kocaeli’yi Türkiye Şampiyonasında temsil etmeye hak kazandı.
Özel Nadide Eğitim Kurumları Beden Eğitimi Spor Zümresini ve öğrencileri tebrik eder, şampiyonada da başarılar dileriz.

Şampiyon olan öğrenciler, okulda meşalelerle karşılandı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here