Basın Vakfı heyeti Zonguldak’ta

0

Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Olağan Genel Kurul Toplantısı için Zonguldak’a gelen Yılmaz Karaca başkanlığındaki Basın Vakfı heyeti, TGF Genel Sekreter yardımcısı Levent Altun, Kocaeli Medya Mensupları Cemiyeti Başkanı Bahar Kaymakçı Erdoğan, Gebze Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Enes Malkoç’un da katılımıyla Zonguldak Vali Vekili Turgut Subaşı ve Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ı ziyaret etti.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Olağan Genel Kurul Toplantısı Zonguldak’ta başladı. 14-16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan genel kurul toplantısı öncesi Genel Başkan Yılmaz Karaca ve beraberindeki heyet ziyaretin ilk gününde Vali Vekili Turgut Subaşı ve Belediye başkanı Ömer Selim Alan’ı ziyaret etti.

Vali Subaşı’dan teşekkür

 Ziyarette basının önemine dikkat çeken Zonguldak Vali Vekili Turgut Subaşı, “Zonguldak’ın Türkiye’ye tanıtılması için güzel bir organizasyon. Bölgemizin medya temsilcilerimiz aracılığıyla tanıtılmasına imkan verecektir” dedi.
 Genel Başkan Yılmaz Karaca Öncelikle babasını kaybeden Vali Mustafa Tutulmaz’a başsaglıgı dileklerini ileterek “TGC Basın Vakfı Türkiye’de bulunan 125 civarında meslek örgütünün oluşturduğu bir vakıftır. 24. yılımızı kutluyoruz. Vakfımızın en büyük amaçlarından biri tüm basın çalışanlarının sosyal olaylarını takip etmek, tesisleşme konusunda çeşitli illerde çalışmalar yapıyoruz. Vakfımız Türk Dünyasında çok büyük faaliyetler gösterdi. Eskişehir’de başlattığımız Türk Dünyası Basın Şurası’nın 3.’sünü yaptık. Tataristan, Kazan, Bişkek ve Kazakistan’da. Bu yıl Özbekistan’da yapacağımız 4. toplantımızı pandemi nedeniyle iptal edildi. Arkadaşlarımız gerek gazetelerinde, televizyonlarında, internet sitelerinde haber yaparak Zonguldak’ın tanıtımına katkı sunacaklar” diye konuştu.
  ZGC Başkanı Derya Akbıyık da program hakkında bilgiler aktardı.

Başkan Alan’a ziyaret

Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı heyeti daha sonra Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ı ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Genel Başkan Yılmaz Karaca, “Zonguldak’ta gelmekten büyük bir mutluluk duyduk. Biz kendi ve genel sorunların paylaşılması adına son derece önemlidir. Zonguldak cemiyeti Türkiye’de ki iyi cemiyetlerden birisidir. Pandemi sürecinde de çok dikkat edilmesi gerekiyor. Sıkıntılı süreçten geçiyoruz. Kentte Madenin tanıtımı konusunda destek olunacağını düşünüyorum.” dedi.


Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan da, “Zonguldak’ın tanıtımı adına güzel bir program. Vakaların fazla olması nedeni ile kent kötü anıldı. Ama iyi bir gidişat var. Tabi madke mesafe kurallarına riyayet etmek zorundayız. Kısıtlamaların olduğu günlere dönmeyelim. Üstüne basa basa basında bunu hatırlatmak zorundayız. Kentin güzel hizmetleri ile anılmasını istiyoruz. Tekrar teşekkür ziyaret için ediyorum” dedi.
Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan tarafından TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca ve TGF Genel Başkan Vekili Cafer Esendemir’e baston hediye edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here