Dünya yıldızlarının ardından milli yıldız da İzmit Belediyespor’da

0


WNBA’dan Erica Wheeler, Litvanyalı Egle Siksnuite, Karadağlı Milica Jovanovic’den sonra Milli Takım oyuncumuz Kübra Erat’ı da kadrosuna ekleyen İzmit Belediyespor, yıldızlar topluluğu kadrosuyla bu sene boy göstereceği Avrupa ve Türkiye ligindeki rakiplerine gözdağı verdi.

Dünya yıldızlarını bünyesine katmaya devam eden İzmit Belediyespor, Litvanya Milli Takım oyuncusu Egle Siksniute ve Karadağ Milli Takım oyuncusu Milica Jovanovic, WNBA yıldızı Erica Wheeler’in transferinin ardından Milli Takım oyuncumuz Kübra Erat’ı renklerine bağladı. Oyun kurucu pozisyonunda görev yapan Kübra Erat, Adana ASKİ, Mersin Kurtuluş, Osmaniye GSK, Bornova Becker Spor ve BOTAŞ kulüplerinin yanı sıra 2019 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası Kadın Milli Basketbol Takımı formasını da giydi.

AVRUPA VE TÜRKİYE’DE HEDEFLER BÜYÜK
Bu yıl Avrupa’ya katılma hakkı elde ederek ülkemizi temsil etmeye hazırlanan İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, yenilediği kadrosuyla rakiplerine de korku salıyor. Geçtiğimiz yıl Türkiye Kupasında final oynama başarısını gösteren perilerin hedefi, bu yıl kupa kazanmak olarak gösteriliyor. Yeni kadronun tam bir yıldızlar topluluğu olduğunu belirten bazı otoritelere göre, Perilerin Türkiye Ligi’nde hedefi şampiyonluk olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here