İşte Kocaeli’nin Koronovirüs haritası

0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 tanısıyla takip edilen hastaların Türkiye genelindeki dağılımını gösteren harita paylaştı. Haritaya göre ise Kocaeli’nde İzmit, Derince, Körfez ve Gölcük ilçelerinde yoğunluk dikkat çekiyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu üyelerinin telekonferansla katıldığı  Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından açıklama yaptı.

Türkiye’deki koronavirüs salgınıyla ilgili son durumu açıklayan Bakan Koca, korona hastalığının Türkiye genelindeki dağılımını gösteren haritayı da paylaştı. Paylaşılan haritaya göre, İstanbul, Ankara, İzmir, Körfez Kocaeli, Sakarya, ve Zonguldak.

6 İLDE DAĞILIM FAZLA

Bakan Koca, haritayla ilgili “Burada kırmızıyla işaretlenen bölgeler, yoğunluğun daha fazla olduğu bölgeler olarak yansıtıyor. Özellikle Türkiye genelindeki dağılımda İstanbul, Ankara, İzmir, Körfez Kocaeli, Sakarya, Zonguldak. Özellikle bu noktada yoğunluğun daha fazla olduğunu bu haritadan görmek mümkün. Ankara’dan mahalle mahalle sokak caddesine kadar yoğunluğun nerede olduğunu gösteren ve nasıl takip ettiğimize örnek olsun diye gördüğünüz bir tablo.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 tanısıyla takip edilen hastaların Türkiye genelindeki dağılımını gösteren harita paylaştı. Haritaya göre ise Kocaeli’nde İzmit, Derince, Körfez ve Gölcük ilçelerinde yoğunluk dikkat çekiyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here