İzmit Belediyesi’nin kurduğu dikimevi sağlık kuruluşlarına kendi ürettiği Koronavirüs maskesi dağıtacak

0

Tüm dünyada büyük bir salgına dönen Covid-19 Koronavirüs’le mücadele kapsamında kentimizde büyük bir mücadele veren İzmit Belediyesi, şimdi de öncelikle sağlık kuruluşlarına dağıtılmak üzere ilk etapta 8 bin adet anti bakteriyel maske üretecek. Üstelik bunu kendi kurduğu İzmit Belediyesi Dikimevi ile yapacak.

Koronavirüs’le mücadele kapsamında tüm birimleriyle adeta seferberlik ilan eden İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, pek çok kamu kurumunun yanı sıra sokak ve parkları dezenfekte ettirmiş, pek çok sağlık kurumuna gıda desteği sağlamıştı. Şimdi ise kurduğu İzmit Belediyesi Dikimeviyle sağlık kuruluşları için maske üretimine başlıyor. Sağlık kurumları başta olmak üzere, ihtiyacı olan diğer kurumlara da maske üretecek olan İzmit Belediyesi, üretimini Mehmet Ali Paşa Gençlik Merkezi Dikimevinde gerçekleştirecek. Üretim ve paketlemede sadece gönüllü olan kadınlar çalışacak.

NANO TEKNOLOJİK KUMAŞ
Yarından itibaren başlayacak üretim süreci için gerekli makine ve teçhizatı oluşturan İzmit Belediyesi, ilk etapta 8 bin adet maske üretecek. Sıhhi maske kumaşı olarak nano teknoloji ile üretilen Nonwoven kumaşını kullanacak. Antibakteriyel özelliği bulunan kumaştan yapılacak maskeler, İzmit Belediyesi Dikimevinin ilk ürünü olarak da önem taşıyor. Maskeler sanayi tipi bant sistemiyle üretilecek.

İLK SAĞLIK KURULUŞLARI İÇİN ÜRETİLECEK
Maske üretimi ilk olarak sağlık kuruluşları için yapılacak. 8 bin adet yapılacak ilk üretimin ardından, yine sağlık kuruluşlarının ihtiyaçları başta olmak üzere, diğer kamu kuruluşlarının ihtiyaçlarını da giderecek. İzmit Belediyesi Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in büyük bir özveriyle uygulamaya koyduğu bu üretim sisteminde kadınlar gönüllü olarak çalışacak. Belediye kendi personelinin maske ihtiyacını da bundan sonra kendi dikimevinde ihtiyacı karşılıyacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here