Öğrencilere bilişim teknoleji semineri

0

Edabali Ortaokulu Okul Aile Birliği ve öğretmenler tarafından düzenlenen panelde bilişim teknolojisiyle ilgili bilgiler verildi.

Okulun konferans salonunda düzenlenen Bilişim Teknolojileri konulu paneli, okul Aile Birliği ve  öğretmenVildan Koralp tarafından düzenlendi. Panele konuşmacı olarak katılan Kocaeli Üniversitesi Enformatik  Bölümü öğretim görevlisi Prof.Dr. Melih İnal, öğretim görevlisi Uğur Yıldız Teknolojik Bağımlılıkta Tüketici Konumundan Üretici Konumuna Geçiş “Kendin Yap” (Makar Hareketi) konusu ile ilgili bilgilendirdi.

Hayatımızı en fazla etkileyen teknolojik gelişmelerle ilgili etkinlikleri anlatan Prof. Dr. Melih İnal, “Teknolojinin hayatımızdaki yeri, olumlu olumsuz yanları nelerdir? Teknoloji Bağımlılığı nedir? Teknolojik hizmetler artık yaşamımızın bir parçası. Onlarsız bir yaşam mümkün mü? Bunu bugün artık düşünemiyoruz bile. İnternet sayesinde bilgiye anında ulaşabiliyoruz, Whatsapp ile uzaktaki insanlarla konuşabiliyoruz. Teknolojinin işlerimizi kolaylaştırdığı bir gerçek. Olumsuz yanları ya da olumsuz olarak kullanılması gayet mümkün. Teknolojik gelişmeler insanlığın ortak birikiminin ürünüdür” dedi.

İkinci bölümde ise Uğur Yıldız, “Teknolojik Bağımlılık nedir? Belirtileri: “Bağımlılık” mı “Kötüye Kullanım” düzeyinde mi? Bağımlılık derecesini belirlemek için ölçekler. Öğrencilerin gelişimi ve sağlığı üzerine olumsuz etkilerini anlattı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here