Sokaktaki dostlarımızın İzmit’te ambulansı var izmit Belediyesi’nden örnek davranış

0

İzmit Belediyesi hizmet aracı filosuna kattığı Hayvan Ambulansı ile yardıma muhtaç halde olan sokaktaki dostlarımıza acil müdahalede bulunabilecek.

İzmit Belediyesi yeni hizmet aracı filosuna sokaktaki dostlarımız için Hayvan Ambulansı’nı kattı. İzmit halkının talepleri doğrultusunda veteriner hekimliği kurulması adına meclise verdiği önerge ret edilen İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, sokak hayvanlarına yardım projesinden vazgeçmedi. Başkan Hürriyet ve ekibi, sokaktaki dostlarımızın acil müdahaleye ihtiyaç duyması halinde anında hizmet verecek olan Hayvan Ambulansı’nı araç filosuna kattı. İzmitliler, sokaktaki dostlarımıza yardıma muhtaç halde bulmaları halinde acil müdahele için 0262 444 41 00-318 00 00 arayarak İzmit Belediyesi Hayvan Ambulansı’nı çağırabilecek.

HİÇBİR ENGEL BİZİ DURDURAMAZ
Hayvan Ambulansı hakkında bilgi veren Başkan Hürriyet, “Sokaktaki dostlarımızın doğal yaşamda sıkıntıları oluyor. Bazı tartışmalar, engellemeler nedeni ile veteriner hekimliği müdürlüğü kuramamıştık. Ama hiçbir engel bizi durduramaz dedik. Ne yaptık ne ettik, bir çözüm bulmamız lazım dedik. Öncelikli çözümümüzde mobil bir hayvan ambulansı sağlamaktı. Bu sayede sokak hayvanlarının herhangi bir yaralanmasında hayvan ambulansımızda ilk müdahaleyi yapabileceğiz, hayvan hastanesine nakil sağlayabileceğiz, kısırlaştırma gerekirse yapabileceğiz” ifadelerini kullandı.

VETERİNER HEKİMLER RAHATLIKLA ÇALIŞACAK
Başkan Hürriyet, “Hayvan ambulansımızı araç filomuza kattık. Bu konuda bize destek olan bağışçılarımıza da çok teşekkür ediyorum. Ambulansımız her ne kadar barınağımız olmasa da yeni istihdam edeceğimiz veteriner arkadaşlarımızla birlikte kentimize çok büyük fayda sağlayacak. Hem ilk müdahaleler de hem de anlık tehlikelerin önlenmesinde ambulansımız çok işe yarayacak” dedi. Ambulansın içerisindeki ekipmanlar hakkında bilgi veren Başkan Hürriyet, “Veterinerlerimizin de rahatlıkla çalışma yapabileceği çok güzel bir ambulans kazandırdık. Katkı veren herkese çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here