Yahya Kaptan Koleji SYMBOL AVM’de

0

Eylül 2019’da eğitime başlayacak olan Yahya Kaptan Koleji ile ilgili tüm bilgilere Symbol AVM 1. kattaki büroda yanıt bulabilirsiniz.

Amacı sadece bir okul değil, bir duruş ve felsefe olarak kurulan ve Eylül 2019’da eğitim hayatına başlayacak olan Yahya Kaptan Koleji Symbol AVM 1. katta.

Yahya Kaptan Koleji kurucusu Adem Katanalp “yurt dışı eğitim danışmanlığı ile başlayıp 10 yıldan fazla bir süredir etüt eğitimleri ve dil kurslarıyla devam ettirdiğimiz eğitim öğretim sürecinde edindiğimiz bilgi, birikim ve tecrübelerimizle Yahya Kaptan Koleji’ni kurduk, okulumuzda geleceğimizi emanet edeceğimiz duyarlı ve mutlu bireyler yetiştireceğiz” dedi.

ANAOKULU, İLKOKUL, ORTAOKUL

12-14 KİŞİLİK SINIFLAR

Yahya Kaptan Koleji’nde sınıflar 12-14 kişilik. Kolejde öğrenciler, kaçırdıkları ya da anlayamadıkları konuları öğretmenleri ile birebir çalışma olanağına sahip olacaklar.

YAHYA KAPTAN KOLEJİ’NİN KADROSU

Yahya Kaptan Koleji sadece kurumsal kimliği benimsemiş kadrolar ile alanında uzman ve tecrübeli öğretmenler ile çalışmaktadır. International Baccalaureate programlarını uygulama hedefiyle yabancı dil yeterliliğine sahip öğretmenler ile çalışmaktadır.

Yahya Kaptan Koleji Anaokulu ve İlkokulu kademelerinde sınav kelimesi kullanılmamaktadır. Öğrenciler, öğretmenlerinin yardımıyla başarılı olacakları alanlara yönlendirilirler.

YABANCI DİLLER

Yahya Kaptan Koleji’nde her öğrenci dünya vatandaşı olarak yetişir. Amerika’nın eğitim şehri Boston’da sahip olduğu ofis aracılığıyla tüm öğrencilerine yurtdışı eğitim olanaklarını sunmaktadır. Öğrencilerine ikinci dil olarak Almanca, İspanyolca eğitim verilmektedir.

SOSYAL VE SPORTİF FAALİYETLER

Yahya Kaptan Koleji’nde çok yönlü atölye çalışmaları ile öğrencilerinin farklı yönlerde de gelişimlerine olanak sağlanmaktadır. Açık ve kapalı spor alanları ile öğrencilerin ders dışı faaliyetlerde de başarılı olmaları hedefleniyor.

YEMEK-SERVİS-GÜVENLİK

Yahya Kaptan Kolejinde yemekler kendi bünyesinde çalışan personeller tarafından hazırlanıyor ve denetimler kamu kuruluşlarınca gerçekleşiyor. Kurum içi tüm güvenlik tedbirleri alınıyor.

BRANŞLARA GÖRE DİZAYN EDİLMİŞ SINIFLAR

Matematik sınıfları, fen bilimi sınıfları, yabancı dil sınıfları, Türkçe sınıfları, Sosyal Bilgiler Sınıfları, Etüt sınıfları mevcut.

UYGULAMALI BRANŞ SINIFLARI VE LABORATUVARLAR

Müzik Sınıfı, Görsel Sanatlar sınıfı, Dans sanatları sınıfı, Fen bilimi laboratuvarı, Bilişim teknolojileri laboratuvarı, Mekatronik ve Robotik laboratuvarı öğrencilerini bekliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here