Yaptırdığı kütüphane açılışından bir gün sonra vefat etti

0

Örnek hayırsever baba ve kızı

İzmit’te iç mimar olarak bir firmada çalışan ve köy okullarına yardım projeleriyle herkesin gönüllerini fetheden Özlem Bulutoğlu, son olarak babası Hayri Çağman’ın destekleriyle yaptırdıkları  kütüphane açılışının buruk sevincini yaşıyor. Nedeni ise kendisi gibi bir çok sosyal projelere destek veren babasının hasta yatağında kütüphanenin açılışından bir gün sonra kaybetmiş olması.

Memleketleri Ordu Korgan’da kütüphane yaptırmaya karar veren Özlem Bulutoğlu,  Köy okulları yardım projesi adı altında Cafer Canşi’nin kurduğu projeye gönüllü olarak destek veren Özlem Bulutoğlu, memleketleri Ordu Kargan’da babası Hayri Çağman ile birlikte kütüphane yaptırmaya karar verdi.  Ordu’da tespit ettikleri bir okulda kütüphane açmak için hazırlıklara başladıklarını söyleyen  Özlem Bulutoğlu, “Babamın adına bir kütüphane oluşturmak istedik.  Babam da ne gerekiyorsa yapalım dedi. Milli eğitim müdürlüğünden aldığımız bilgiyle Atatürk İlkokulu’nda  yapmaya karar verdik. Sevdiklerimizle birlikte hazırlıklara başlarken babam amansız hastalığa yakalandı” dedi.

Büyük küçük herkese yardımda bulunan babasının durumunun gittikçe ağırlaştığını söyleyen Özlem Bulutoğlu, “Babamın durumu iyi olmadığından kütüphaneyi hızlıca tamamladıktan sonra açılışa hazırladık.  Hastane odasında adını taşıyan kütüphanenin açılışını telefonla gösterdik. ‘Kış geliyor çocuklar üşümesin’ dedikten sonra da durumu ağırlaşarak vefat etti.  Bizin için çok büyük acı. Ama ölene kadar hep ihtiyacı olan insanlara yardım ederdi. Son isteğini de gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz “ dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here